Ev Geliştirme

2017 için Ev Tadilat Fikirleri

İster yeni bir eve taşınıyor olun, ister tadilat yapıyor olun ya da sadece dekorasyonunuzu yenilemek istiyorsanız, evinize kendi damganızı vurmak çoğu insan için önemlidir. Aynı zamanda, muhtemelen belirli bir bütçeyle çalışacaksınız, bu nedenle paranızı harcamak için en iyi yerlerin nerede olacağına öncelik vermek önemlidir. Eviniz, kişisel tarzınızı ifade etmek için mükemmel bir tuval olabilir. Bu, özellikle bir mülke taşınıyorsanız ve evinizi hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız önemli olabilir.

Bir alana duvarları kaldırmak veya herhangi bir şeyi sökmek gibi sert bir şey yapmayı düşünmeden önce, hangi basit değişiklikleri yapabileceğinizi düşünmelisiniz. Sınırlı zamanınız varsa ve fazla harcama yapmadan küçük değişiklikler yapmak, bir alanı iyileştirmenin mükemmel bir yolu olabilir. Neyi başarmak istediğinizi önceden planlamak için biraz zaman ayırırsanız ve uzun vadede size daha pahalıya mal olabilecek son dakika kararlarından kaçınmak için atacağınız adımlar. Bazen bir mülke yeni taşındıysanız veya eviniz biraz daha eskiyse, yeri derinlemesine temizlemek daha çok ev gibi hissettirebilir ve onarım veya değiştirmeye ihtiyaç duymadığınız şeyleri fark etmenize yardımcı olabilir. daha önce fark edildi. Özellikle maskeleme özelliklerinin maliyetli ve gereksiz olabileceği bir dönem mülkünüz varsa, mülkünüzün zaten sahip olduğu özellikleri kullandığınızdan ve bunları geliştirdiğinizden emin olmalısınız; Genellikle bir binanın mevcut özelliklerini geliştirmek ve bunları iyileştirmek, onları kaldırmaktan çok daha kolay bir iştir.

Bazen mobilyaları basitçe yeniden düzenlemek bile, bir alanı daha küçük veya daha büyük görünmesini sağlayacak şekilde değiştirmenin etkili bir yolu olabilir. Size en uygun olanı bulmak için farklı düzenleri denemek bile isteyebilirsiniz. Ayrıca, banyo veya mutfak gibi odalardaki armatürleri ve armatürleri değiştirmek, genellikle işleri daha yeni hale getirmenin çok daha ucuz bir yoludur. Musluklar, prizler, dolap kapakları veya fayanslar gibi şeyler, genellikle tüm ünitelerin değiştirilmesinden çok daha ucuza değiştirilebilir.

Bir odada pahalı olmayan bir değişiklik yapmanın gerçekten harika bir yolu da kapılar, süpürgelik ve hatta mobilya gibi yorgun görünen yüzeylere bir kat boya eklemektir. Yeni bir boya tabakası size hızlı bir şekilde çok daha taze bir görünüm verebilir. Kirli veya eski moda görünüyorsa duvar kağıdını bile boyayabilirsiniz. Yeni boyanmış yüzeyler, bir alanın nasıl hissettiği konusunda önemli bir fark yaratabilir. Küçük odalar, duvarlarda hafif ve parlak bir gölge ile daha büyük hissettirilebilir ve pişmiş toprak veya sarı gibi sıcak bir tonda parlak bir gölge seçerek serinlik hissini önleyebilirsiniz. Sanatsal veya cesur hissediyorsanız, bir yüzeye geometrik şekiller veya duvar resimleri ekleyerek resim yapmayı bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz ve elinizi deneyebileceğiniz çok sayıda boya efekti vardır, bu da bir alan yaratmanıza izin verir. senin. Ayrıca, bir odaya farklı bir dinamik vermek için bir özellik duvarı düşünün, üzerinde parlak veya derin bir renk olan tek duvarlı soluk bir oda etkili olabilir ve daha dramatik bir şey için tek duvarlı, dekoratif duvar kağıdına sahip sade boyanmış bir oda olabilir. kendine özgü bir çekicilik katıyor.

Mülkünüzün ahşap zeminleri varsa, maliyetleri düşürmek için bunları açığa çıkarmayı düşünebilirsiniz. Fayans veya halı eklemek pahalı olabilir, ancak doğal ahşap döşeme tahtaları genellikle elle veya bir bant zımparası ile zımparalanabilir, ardından bunları kendi zevkinize göre boyayabilir veya cilalayabilirsiniz. Ayak altında rahat bir his sağlamak için, alanı tamamen halıyla kaplamak yerine stratejik olarak kilim ve paspaslar yerleştirmeyi seçebilirsiniz.

Biraz daha büyük bir bütçeyle çalışıyorsanız ve evinizde basit ama çarpıcı bir değişiklik yapmak istiyorsanız, önceliklerinize bağlı olarak kullanabileceğiniz birçok seçenek vardır. Bir seçenek, mülkünüzdeki kapıları değiştirmektir ve bunun hem pratik hem de görsel faydaları olabilir. İç kapılar tipik olarak beyazdır veya lekeli veya lake cilalı doğal ahşap bir görünüme sahiptir, ancak her zaman geleneği takip etmek zorunda değilsiniz. Kapılar seçtiğiniz herhangi bir renge boyanabilir ve odanızdaki diğer özellikleri vurgulamak için kullanılabilir veya hatta bir oda için odak noktası haline gelebilir. Mülkünüzde daha fazla ışık olmasını istiyorsanız, içerisi için camlı kapılar seçmek panelli bir alternatife göre daha pahalı olabilir, ancak odalarınızı yıllarca daha hafif ve daha büyük gösterebilir. Sürgülü ve katlanır kapılar ve yan ışık panelli kapılar dahil olmak üzere oda bölücü kapılar için çok çeşitli seçeneklerle daha geniş kapılar için seçenekleriniz de vardır. Oda bölücüler, açık planlı yaşamdan en iyi şekilde yararlanmanın mükemmel bir yoludur, çünkü bir alanı kolayca açıp kapatabildikleri için size istediğiniz zaman ayrı odalara sahip olma seçeneği sunmaya devam ederler. Ayrıca dış kapılar, özellikle ön kapınız, kaldırım çekiciliğiniz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabileceği gibi, bir evde yalıtım açısından da önemli bir özellik olabilir. Cam gibi stil, malzemeler ve özellikler, yeni bir ön kapı alırken göz önünde bulundurmanız gereken tüm hususlardır, özellikle mülkü yakın gelecekte satmayı planlıyorsanız, ilk görünüm önemlidir. Ancak kapılarınızı değiştirmeyi seçerseniz, her zaman her açıklığı ölçmenizi tavsiye ederiz çünkü evinizdeki kapılar aynı boyutta olmayabilir ve bunları takacak bir uzman bulursunuz. Kötü asılan kapılar hızlı bir şekilde bozulabilir ve hatta mevcut bir çerçeveye veya açıklığa zarar verebilir. Ayrıca, kapılarınız doğru takılmazsa herhangi bir garantiyi geçersiz kılma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz, ancak doğru şekilde takılan kaliteli kapıların size yıllarca hizmet vermesini beklemelisiniz.

Daha da etkileyici bir değişiklik için, merdiveninizi yükseltmeyi veya değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Merdivenler genellikle göz ardı edilir, ancak aynı zamanda genellikle bir mülkün odak noktasıdırlar. Herhangi bir yapısal değişiklik yapmadan merdivenlerinizi değiştirmenize veya iyileştirmenize olanak tanıyan ayrı merdiven parçaları satın alabilirsiniz. Farklı merdiven parçalarının yelpazesi muhtemelen beklediğinizden daha geniştir. Daha geleneksel bir görünüm için çeşitli doğal ahşaplarda basit ve dekoratif parça seçeneklerine sahipsiniz veya modern veya çağdaş bir ev için mükemmel olan şık metal veya cam parçaları tercih edebilirsiniz. Tüm bir merdiveni değiştirmek istiyorsanız, kendi merdivenlerinizi tasarlayıp stil ve malzeme seçiminize göre sipariş verebilmeniz için çevrimiçi olarak mevcut tasarım yardımcıları vardır veya fikirlerinizi bir tasarım ekibiyle tartışabilir ve gerçekten benzersiz bir şey yaratabilirsiniz. kavisli veya döner merdiven.

Sahip olduğunuz tasarım fikirleri ne olursa olsun, 2017 sadece onlara ulaştığınız yıl olabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı