Aydınlatma

Afet Sırasında ve Sonrasında Performans için Şebeke Dışı Aydınlatma ve DC Sistemleri

Şimdiye kadar, bir şok, titreşim veya yüksek nemli ortamlarda uzun süre kalabilen veya suya daldırılan, ancak olumsuz koşullar azaldığında tamamen işlevsel olan iyi aydınlatma çözümleri yoktu.

Konvansiyonel Aydınlatma

Geleneksel aydınlatma genellikle metal halojenür veya titreşim, sarsıntı veya şok nedeniyle kolayca kırılabilen bir tür cıva yüklü ampul veya tüp teknolojisi. Sonuç olarak, sağlıksız miktarlarda cıva ile çevrenin, insanların ve hayvanların zehirlenmesine yol açan yaralanmalara ek olarak, geleneksel aydınlatmanın acil bir durumda mevcut olmaması daha olasıdır. Geleneksel aydınlatmanın çalışması için daha büyük jeneratörler veya şebeke gücü gerekir.

Acil Durumlar ve Afetler için tasarlanmış LED Aydınlatma

Son teknoloji ürünü LED aydınlatma, afetler sırasında en iyi performans gösteren teknoloji olarak gerçek bir alternatif sunabilir. Uygun şekilde tasarlandıklarında, belirli LED aydınlatma armatürleri, bir felaket sırasında ve sonrasında, herhangi bir geleneksel aydınlatma teknolojisinden daha iyi performans gösteren daha sağlam aydınlatma armatürleri olarak kendilerini ödünç verirler.

Diğer geleneksel aydınlatma teknolojilerinin aksine, uygun şekilde korunan LED ışık kaynakları titreşim, güç dalgalanmaları veya nemden etkilenmez. -55 ° C (-56 ° F) ile + 60 ° C ortam sıcaklıkları arasındaki aşırı sıcaklıklarda hemen başlayabilirler.

LED ışık kaynakları genellikle düşük voltajlı güç sürücüleri tarafından çalıştırıldığından, şebeke gücünden veya geleneksel jeneratörlerden çalıştırılmanın yanı sıra piller, güneş panelleri veya rüzgar değirmenleri gibi DC güç kaynaklarından sürülmeye borçludurlar. Çok daha düşük güç tüketimleri nedeniyle, jeneratörler veya piller gibi acil durum güç kaynaklarından çalıştırıldıklarında daha uzun süre yeterli aydınlatma sağlayabilirler.

LED aydınlatma sistemleri, kullanımla herhangi bir ışık çıkışını kaybetmeyecek veya ilişkili renk sıcaklıklarını (CRI) değiştirmeyecek şekilde tasarlanabilir. Birçok ana akım aydınlatma markası eskime için tasarlasa da, bazı daha az ana akım oyuncular sürücüleri için 10 yıllık garanti ve kısıtlama olmaksızın garantili ışık çıkışı sağlar, bunlar acil durum ve felakete dayanıklı aydınlatma için kullanılacak en iyi aydınlatma armatürleri olacaktır.

Elbette, daha iyi ısı taşıma malzemelerinden yapılan kaliteli ürünlerin yapımı daha pahalıdır, ancak yatırım geri dönüşleri (ROI) normalde arızaya dayanıklı geleneksel bir üründen daha iyidir ve bu nedenle ucuz aydınlatma ürününe sahiptir. Daha iyi yatırım getirisi, aynı zamanda arızalı aydınlatma ampullerinin veya armatürlerinin tanımlanması, izlenmesi ve değiştirilmesinin yüksek maliyetinden kaynaklanmaktadır ki bu, kalıcı ve oldukça güvenilir bir aydınlatma armatürü için açıkça gerekli değildir.

En önemlisi, bir afette veya enerji kaynaklarının az olmasından sonra, bu amaca yönelik tasarlanmış LED aydınlatma, geleneksel teknolojinin aynı ışık çıkışını üreten bir jeneratörden dört kat daha uzun süre çalışabilir. Konvansiyonel teknoloji aküleri boşaltmaya uygun değildir, LED teknolojisi akülerden çalıştırılan konvansiyonel aydınlatmaya göre 5 kat daha verimli çalıştırılabilir.

Sonuç

Işığı daha verimli bir şekilde üretmenin daha iyi ve daha güvenli bir yolu ortaya çıkıncaya kadar, LED aydınlatmanın bir süre daha aydınlatma teknolojisi olacağı artık mantıklı bir varsayımda bulunabilir. Daha ucuz ve tek kullanımlık LED eşdeğerine kıyasla% 15 ve% 50 daha fazla enerji ve bir felaket sırasında ve sonrasında diğer geleneksel aydınlatmalardan çok daha iyi performans gösterir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı