Ev Geliştirme

Beş Çevre Dostu Ev Geliştirme Banyo Fikirleri

Yani, “Yeşil Yaşam Tarzı” nı yaşamaya başlamak istiyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızdan emin değilsiniz. Banyo nasıl? Banyonuz başlamak için harika bir yer çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda çevre dostu ev geliştirme banyo fikri var.

Su tasarrufu ile başlamaya ne dersiniz? Banyonuz suyun en çok boşa harcandığı yerdir. Banyonuzu çevre dostu hale getirmek için bazı ev geliştirme fikirleri:

1. Düşük Akışlı Havalandırıcılar

Bu düşük debili havalandırıcıları tüm bataryalarınıza takabilir, duş başlıkları için de alabilirsiniz. Bunlar harika, çünkü yaptıkları şey suya musluktan çıkmadan önce hava eklemek ve bu da suyu çok daha geniş bir alana yaymaktır. Yani duş almak, dişlerinizi fırçalamak, yüzünüzü yıkamak vb. İçin çok fazla su kullanmanıza gerek yok. Bu düşük akışlı havalandırıcılar su akışını kısıtlar ancak çıkan suyun gücünü ve basıncını arttırırlar. az miktarda su daha etkilidir.

2. Banyonuzu yeşile boyayın, ancak istediğiniz herhangi bir renk olabilir. Banyonuzu boyamak ona yeni bir görünüm kazandırır ancak bunu yapmak için çok para harcamanıza gerek yoktur. Ayrıca, düşük veya uçucu organik bileşikler (VOC) içermeyen bir boya olan “yeşil” boya satın almalısınız. Bu tür boyalar, bitkisel kaynaklardan gelen doğal pigmentler içerir. Banyolar genellikle küçük alanlar olduğu için zararlı buharlar içeren boyalar kullanmak istemezsiniz.

3. Para biriktirmenin ve çok daha az su kullanmanın harika bir yolu tuvaletinizi yükseltmektir. Daha eski bir model tuvalet, her sifon için 3-5 galon su kullanır. Modern tuvaletler sifon başına yalnızca bir buçuk galon su kullanır. Bu, her bir yıkama için bir buçuk ila üç buçuk galon su tasarrufu demektir. Her gün kaç kez sifonu çektiğinizi eklerseniz, bu yükseltmenin size ne kadar çok para kazandıracağını görebilirsiniz. Yeni tuvaletin maliyetini kısa sürede telafi edeceksiniz. Şu anda gerçekten tuvaletinizi yenilemeye gücünüz yetmiyorsa, depoya ağırlık koyarak eskisini düşük akışlı tuvalete dönüştürebilirsiniz.

Ağırlık yapmak için plastik süt kabı veya 2 litrelik plastik soda şişesi gibi suya ve paslanmaya karşı dayanıklı bir kap bulun. Şişeyi çakıl veya kumla doldurun ve kapağı sıkıca kapatın. Şişeyi tuvalet tankına koyun, kanadın, şamandıranın, sifon kolunun ve tanktaki diğer tüm bileşenlerin şişeye temas etmediğinden emin olun. Bunun amacı, tuvalet tankınızdaki suyun bir kısmını çıkarmaktır. Deponuz dolduğunda daha az su ile dolar.

Tuvaleti değiştirecek konumda değilseniz yapabileceğiniz başka bir şey de eski tuvaletinize çift sifon sistemi kurmaktır. Bu, ziyaretçilerinize biraz su veya çok su kullanma seçeneği sunar. Bunu kendiniz yaklaşık 30,00 $ karşılığında satın alabilir ve kurabilirsiniz.

4. Plastik duş perdenizi doğal elyaftan yapılmış bir duş perdesi ile değiştirin. Plastik duş perdeleri, yumuşak plastiklerin doğası gereği zehirli buharlar çıkarır. Bir keten veya pamuklu duş perdesi satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz.

5. Diğer bir seçenek de banyonuz için tanksız su sistemidir. Sıcak su ısıtıcınızdan sıcak su çekmek yerine su ayrı bir rezervuarda tutulur. Suyu ısınana kadar çalıştırmanız gerekmez. Duş başlığınıza veya lavabo bataryalarınıza geldikçe ısıtılır. Tek başına bu değişiklik, yalnızca sudan değil, elektrik faturanızdan da çok tasarruf sağlayacaktır.

Yukarıdaki maddeler, banyonuzda ev tadilatı yapmanın sadece çevre dostu yolları değil, aynı zamanda su ve elektrik faturanızdan tasarruf etmenin yollarıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı