Aydınlatma

Bilardo Masası Işığı – Doğru Aydınlatmanın Faydaları

Evinizde bir bilardo masasına sahip olmak harika bir eğlence biçimidir ve birçok kişi bunları oyun odasında bulundurur. Bazı insanlar bu oyunu ciddiye alır ve bilardo oynayan profesyonel bir kariyere sahip olabilir, bu nedenle performanslarını en üst düzeye çıkarmak için uygun aydınlatmaya sahip olmaları önemlidir. Uygun bir aydınlatma ile, bilardo oynama becerilerinizi gerçekten geliştirebilirsiniz. Bu yüzden eviniz için masa almaya karar verdiğinizde aydınlatmanın önemini unutmayın.

Profesyonel bilardo oyuncuları için aydınlatma en önemli faktörlerden biridir. Çok fazla ve çok az aydınlatmaya sahip olmak masanın üzerine gölge düşürür, bu da çekim açıları hakkındaki algınızı değiştirir. Yerinde uygun aydınlatma ile, isteka topuna nereye vuracağınız konusunda daha iyi bir karar verebileceksiniz.

Bu aydınlatma armatürleri genellikle doğrudan bilardo masasının üzerinde olabilmesi için tavana sabitlenir. Işıkları tavana takmak, oyuncuların önüne çıkabilecek hantal kabloları ve sehpaları önler. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok ışık stili vardır ve bu kesinlikle tüm oyuncuların kararına bağlıdır. Üniversite temalı bir aydınlatma armatürünün aksine, oyun odanıza daha klasik bir görünüm ve his veren bir Tiffany bilardo masası ışığı alabilirsiniz. Bu vitray bilardo masası aydınlatma armatürlerini çevrimiçi olarak bulabilirsiniz ve bazı yerlerde bunları beğeninize göre özelleştirmeniz için bir seçenek bile olacaktır.

Bilardo masası ışık yüksekliğiniz tipik olarak bilardo masası yüzeyinden yaklaşık 3 fit yukarıda olmalıdır, ancak bu sonuçta oyun mobilyalarınızın uzunluğuna bağlıdır. İyi bir kural, masa uzunluğundaki her ayak için ışığınızı 5 inç yüksekliğe yükseltmektir. Işığın çok düşük olması, masaya istenmeyen gölgeler bırakacak ve rafı kırarken büyük olasılıkla havuz çubuğunuzla ışığa çarpacaksınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı