Yeşil yaşam

Çevre Dostu Ev Dış Cephe Kaplama Türleri

Evinizin içini çevre dostu yapmak için çeşitli seçenekler vardır. Peki ya evinizin dışı? Çevre dostu olma yönünde de değiştirilebilir mi? Evet! Bir evin dış cephesi aynı anda hem işlevsel, hem görsel olarak çekici hem de çevre dostu olabilir! Yeni ev dış cephe kaplaması için pazardaysanız, çevreye duyarlı bir dış cephe kaplama malzemesi düşünebilirsiniz. Çevre dostu ev dış cephe kaplaması için kullanılan farklı ortak malzeme türlerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Metal

Çelik metal kaplama, “yeşil” bir gündemi olan ev sahipleri arasında popüler bir seçimdir. Bunun nedeni, çoğu metal dış cephe kaplamasının, hurda arabalar veya inşaat artıkları gibi geri dönüştürülmüş metalden yapılmış olmasıdır. Görüyorsunuz, metal kolayca geri dönüştürülebilir ve bol miktarda bulunur, bu nedenle çevre dostu ev dış cephe kaplaması için uygun bir kaynaktır. Aynı zamanda dayanıklıdır ve montajı kolaydır.

Odun

Ahşap, yenilenebilir bir kaynaktır. Bol, doğal ve yerel kaynaklı olduğundan çevreye duyarlı dış cephe kaplaması için harika bir seçenek. Ayrıca kurulumu çok kolay, dönüştürülebilir, geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir. Çoğu ahşap kaplama, Douglas Firs, Selvi ağaçları, Sekoya ağaçları, Çam ağaçları ve Sedir’den gelir. Forest Stewardship Council (FSC) ve Sustainable Forestry Initiative (SFI) sertifikalı ahşap malzemelerin kullanılması önerilir.

Tuğla

Tuğlalar insan yapımı ürünler olmasına rağmen, şist, kil ve su gibi yenilenebilir, doğal kaynaklardan yapılmıştır. Bu, tuğlayı harika bir “yeşil” kaplama seçeneği yapar! Doğal kaynaklardan yapılmıştır, bu nedenle biyolojik olarak parçalanabilir ve çevre için güvenlidir. Ve sadece tuğla dış cephe kaplaması çevre dostu değil, aynı zamanda uzun ömürlüdür. Tuğla 200 yıla kadar dayanabilir!

Kaya

Rock, yaygın bir ev kaplama seçeneği olmasa da, çevre dostu bir seçenektir. Kayaları kullanmak emek yoğun ve zaman alıcıdır, ancak gelecek yıllar için ayakta kalan çarpıcı bir görünüm sağlar. Rock, doğal, enerji verimli ve yerel kaynaklı olduğu için harika bir seçimdir.

Fiber çimento

Fiber çimento ev dış cephe kaplaması, çimento, kum ve odun hamuru gibi geri dönüştürülebilir bileşenlerden yapılır. Ve lifli çimentonun yapısı yandığında az sayıda dioksin yaydığı için çevre dostu bir seçenektir. Ahşap veya vinil gibi üst düzey malzemelere benzeyecek şekilde ancak çok daha ucuza üretilebilir.

Sıva

Lifli çimento gibi, sıva da su, çimento, kum ve kireç gibi geri dönüştürülebilir, doğal malzemeler kullanılarak yapılır. Bu kimyasal içermeyen kombinasyon, sıvaya çevre dostu bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda doğaldır, enerji tasarrufludur ve kurulumu kolaydır.

Önemli ev tadilatları ve onarımları konusunda karar verme konusunda yardım için lisanslı bir genel yüklenici ile iletişime geçin. Profesyonel tavsiye ve hizmet sağlamak için bilgi, beceri ve kaynaklara sahiptirler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı