Boyama

Çizim Yapmadan Gerçekçi Resimleri Boyama

Gerçekçi resimler yapabilmeyi diliyor, ancak çizemediğiniz için hep ertelendiniz mi? Çizim probleminin üstesinden gelen ve her zaman yapamayacakları bir şey olduğunu düşünen insanlar için harika bir hobi açan bir sistem yarattım.

Resim kağıdınıza aktardığınız bir taslağı sağlayarak çizim problemini ortadan kaldırıyorum. Ardından, fotoğraflarla birlikte ayrıntılı adım adım talimatlarla, size tam olarak nasıl güzel bir resim yapacağınızı gösteriyorum. Başlangıç ​​seviyesi 1’den daha ileri seviye 5’e kadar resimler var.

Bu gerçek bir resimdir, boyama veya sayılarla boyama değil. Çok önemli harmanlama becerisi dahil olmak üzere uygun boyama becerilerini öğrenirsiniz. Karıştırma, keskin bir birleşim yerine iki rengin kademeli olarak yan yana birleştirilmesi anlamına gelir. Örneğin, bir çiçeğin gövdesi düz değil yuvarlaktır. Renkleri karıştırarak yuvarlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Harmanlamadan sadece düz olur ve gerçeğe yakın olmaz. Harmanlama, gerçekçi resim için hayati önem taşır ve yüzlere, vücut kısımlarına, çiçeklere, mücevherlere, meyvelere, kadehlere ve daha pek çok şeye şekil ve derinlik vermek için yaygın olarak kullanılır.

Bazı insanlar bir taslak kullanmanın hile yapmaktan ve tüm çizimi herhangi bir sanatçının yapması gerektiğinden endişe ediyor. Sana bir sır vereceğim. Birçok profesyonel ressam çizimde çok iyi değildir ve yardıma ihtiyaç duyar. Küçük bir resim için bir fotoğraf çekebilir ve izini boyama yüzeyine aktarabilmek için izleyebilirler. Büyük bir resim için, bazı sanatçılar bir görüntüyü bir tuvale parlatmak ve etrafını çizmek için bir projektör kullanır. Çizimde daha iyi olan diğerleri hala doğrudan resim kağıtlarına veya tuvallerine çizim yapmıyorlar. Çizimi kağıt üzerinde yaparlar ve üzerinde çalışırlar, hataları ovalayarak ve aktarmanın yeterince iyi olduğuna ikna olana kadar tekrar yaparlar. Oranları doğru elde etmek için bir kareler ızgarası kullanmak uzun bir geçmişe sahiptir ve bazı büyük ustaların kullandığı bir yöntemdi. Bir çeşit çizim yardımı kullanmak çok yaygındır ve hiçbir şekilde bunda yanlış bir şey olduğunu hissetmemelisiniz. Tamamen yeteneklerinizin ötesinde olduğunu düşündüğünüz bir resmi elde etmenizi sağlar.

Tüm resimleri, kullanımı çok kolay olan opak su boyasıyla yaptım. Bu tarz resimlere yeni başlayanlar için yağlı boya önermem. Sulu boyaya göre kullanımı daha zordur. Metodumun amacı insanlara mümkün olduğunu düşünmedikleri resimlere nasıl ulaşacaklarını göstermektir. Boyanın kullanımının kolay olması ve gereksiz komplikasyonlar içermemesi çok önemlidir. Elbette, biraz deneyim kazandıktan sonra yağlı boyaları keşfetmek isteyebilirsiniz. Neden olmasın? Başlamak için desteklendikten sonra ne kadar ileri gidebileceğinizi asla bilemezsiniz. Yapabileceklerinizle kendinizi şaşırtabilirsiniz!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı