Banyo ve duş

Duş Teknesi Montaj Hataları ve Nasıl Önlenir

Duş teknesi montajı geleneksel yöntem çok fazla harç işi gerektirir. Kendin yap fayans hazırlayıcıların, hatta profesyonellerin hata yapmasının birkaç yolu vardır. Bu hatalardan bazıları, kısa sürede başarısız olan ve ihtiyacınız olmayan tüm su hasarıyla birlikte sızan bir duşla sonuçlanacaktır. İşte birkaç yaygın hata ve bu sorunları ortadan kaldırmak için bir yöntem.

Hata 1: Alt katı doğru yapmamak.

Kontrplak alt zemin standarttır. Beton zemin üzerine de duş yaptırabilirsiniz. Alt zemin ne olursa olsun, duşun ağırlığını alması için zemin sağlamlaştırılmalıdır. Tabanın esnetilmesini istemezsin. Bu, çatlak bir karo zemin elde etmenin kesin bir yoludur.

Hata 2: Harç tabanının eğimli olmaması.

Yerleşik katmanlar halinde duş tabanı. İlk katman, astarın üzerine kurulduğu duvardır. Tüm suyun alt duş tahliye deliklerine yönlendirilmesine yardımcı olmak için bu taban eğimli olmalıdır. Bu şekilde su, gidecek hiçbir yer olmadan tavanın üzerinde birikmez. Duşun düzgün şekilde tahliye edilmesi için eğimli bir duş tabanı gereklidir.

Hata 3: Güverte çamurunu kullanmamak.

Güverte çamuru Portland çimentosu, kum ve sudur. Oranlar doğru olmalı. Ekstra kireçli harç kullanırsanız, karışım işe yaramayacak kadar yapışkan olacaktır ve olması gerektiği kadar düz olması çok zor olabilir. Güverte çamuru doğru olmalı.

Hata 4: Yanlış astar kullanmak.

Doğru astar, aslında duvar zemine yerleştirilmiş bir PVC levhadır. Bazı insanlar astar kullanmama eğilimindedir. Diğerleri, ucuz bir plastik duş tabanının karo için uygun bir temel olduğunu düşünüyor. Hiçbiri doğru değil. Sızdırmaz bir duş için su geçirmez bir astar gereklidir.

Hata 5: Astarın drenaja düzgün şekilde kapatılmaması.

Asıl astar, duş zemini içinde su geçirmez bir bariyer oluşturur. Drenajın membrana sızdırmazlığı kritiktir. Astar kesilmeli ve drenaj tabanına oturtulmalı ve ardından doğru yapışkanla tabana yapıştırılmalıdır. Bunu doğru anlayın yoksa sızıntılarınız olur.

Duvar kullanarak duş teknesi montajı, onlarca yıldır işe yarayan bir duş inşa etmenin kanıtlanmış bir yoludur. Ancak erken başarısızlıklara neden olan hatalar yapmak kolaydır. Bu kadar çok potansiyel problem olmadan duş yapmanın bir yolu var. Bu daha yeni bir teknoloji ve bazı modellerde duvarcılık bile kullanmıyorsunuz. Sızdırmaz duş almanın daha kolay bir yolu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı