Ev Geliştirme

Düşük Maliyetli Ev İyileştirmeleri İçin Basit İpuçları

Evinizi yeniden şekillendirmeyi mi düşünüyorsunuz? Hedefinize genellikle büyük bir masraf olmadan ulaşabileceğinizi unutmayın. Evin dışı da dahil olmak üzere hemen hemen her odada uygulanan küçük iyileştirmeler büyük fark yaratabilir.

İşte başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

Temiz tutun ve basit tutun!

Temiz ve derli toplu bir ev çekici ve dikkat çekicidir. Enkazı temizleyerek evinizin görünümünü iyileştirmeye başlayabilirsiniz. Çiçek tarhlarını biraz ayıklayıp temizleyerek bahçenizi ideal bir yer gibi göstermeye çalışın. Evinize daha hoş bir his vermek için ön kapıyı boyayın.

Dağınıklığı gidermek de temizliğin bir parçasıdır, bu nedenle yenilerine yer açmanıza gerek olmayan şeylerden kurtulun. İlk bakış, seçici bir alıcının bir evi hızlıca tahmin etmesi için genellikle yeterlidir.

Evinizin dışının yeniden boyanması gerekiyor mu? Bazı çiçekleri tanıtarak vurgulayabileceğiniz bir yürüyüş yolu var mı? Basit tutmayı unutma. İşleri düzenli ve düzenli hale getirmeye odaklanın.

Her evin iki sıcak noktası:

Bir evin en yakından incelenen iki odası mutfak ve ana banyodur. İki sıcak noktaya odaklanmak istiyorsanız, bunlar bir satış sırasında en fazla değerin eklenebileceği iç odalardır, bu nedenle yatırım getirinizi artırmak için en iyi şekilde görünmelerini sağlayın.

Mutfağınızın yenilenmeye ihtiyacı olabilir mi? İyi güncellenmiş bir mutfak, evinizin değerini önemli ölçüde artıracaktır, bu nedenle, alıcının dikkatini çekmek için bu odayı renklendirmeye odaklanın. Mutfağınızı modern bir dekorla yenilemek, evinizin değerini anında artıracaktır. Çoğu zaman bir alıcı diğer odalardan ödün verir ve sırf mutfağı bakımlı ve davetkar olduğu için bir ev satın alır.

Aynısı banyolar için, özellikle ebeveyn banyosu için de geçerlidir. Ana banyonuzda çift lavabo ve ıslatma küvetleri gibi modern yükseltmelerle açık ev müdavimlerini büyüleyeceksiniz. Muslukları değiştirin ve banyo tezgahını temizleyin. Kolay bakım için bir kez daha sadeliği vurgulayacağız.

Neye Yatırım Yapmalı?

Yani, dağınıklığı giderme, temizleme ve yükseltme işlemlerini tamamladınız. Sıradaki ne? İyi bir yükseltme yatırımı yapmaya istekli iseniz, evinize etkileyici iyileştirmeler getirmek için yenileme planınızı dört bölüme ayırmanız önerilir. Yükseltmeyi ciddi olarak düşünmek isteyebileceğiniz dört alan şunlardır:

Aydınlatma: Evinizdeki aydınlatma sisteminden memnun değilseniz değiştirin.

Bu, tutarlı ve çekici görünmesi için her oda için aydınlatma armatürleri ve diğer ekipmanların satın alınmasını gerektirir.

Tesisat: Birçok eski evde paslı borular ve sıhhi tesisatta ilgilenilmesi gereken bazı sızıntılar vardır. Tesisat sistemini henüz yükseltmediyseniz, eviniz hızlı ve aklınızda bulunan bir fiyata satılmayacaktır.

Döşeme: Günümüzde çoğu insan, parke zeminler veya yönetimi kolay olan ve halı yerine sağlık yararları sağlayan alternatifler arıyor. Karo zeminler de oldukça kabul edilebilir. Bu gelişmenin size daha yüksek kar getireceğini düşünüyorsanız, yatırımı gecikmeden yapın.

HVAC Değişimi: Bugün, tek seferlik bir maliyete neden olan ve elektrik faturalarında büyük miktarlarda tasarruf etmenize yardımcı olan yeni enerji verimli HVAC sistemleri piyasaya sürülüyor. Bu değişimi ev geliştirme stratejinizin bir parçası yaparak evinize benzersiz bir satış özelliği ekleyebilirsiniz.

Gerçekten onarmaya değer olan nedir?

Her şeyin onarmaya değmediğini unutmayın; bazılarının atılması ve diğerlerinin değiştirilmesi gerekir. Bu, bir evi düzenlerken uyulması gereken iyi bir ilkedir.

Evinizin her yönünü inceleyin ve ardından evinize taze ve canlı bir görünüm getirmek için bütçeniz dahilinde bir plan oluşturun. Mutfaktaki modası geçmiş aletleri yeni modern modellerle değiştirmek isteyebilirsiniz. Eski cihazları onarmak bir seçenek değildir. Bütçeniz bir cihaz yükseltmesine izin vermiyorsa, kullandıklarınıza görünümlerini iyileştirmek için renk desteği verin.

Evde zaten ahşap zeminler döşediyseniz, çiziklere bakın ve biraz tamir için hazırlıklı olun. Ahşap zeminler, eski ve yıpranmış olsalar bile son derece arzu edilir. Onları daha çekici ve çekici hale getirmek için biraz yukarı kaldırın.

Günümüzde enerji verimliliği, pencereler dahil birçok sistemimizde yerini almıştır. Ev alıcıları, bir dizi ekonomik, sağlık ve çevresel fayda sağladıkları için enerji verimli olarak tasarlanmış en yeni pencereleri ve diğer sistemleri ararlar. Evinizin değerini artırmak için eski pencerelerinizi yeni enerji verimli pencerelerle değiştirin.

Banyo zeminleriniz karo kaplıysa, özellikle fayanslar beyaz veya açık renkli ise kusur veya çatlak olup olmadığına bakın. Diğer her şeyi çok düzgün bir şekilde düzenleseniz bile bu tür kusurları gizlemek zordur. Bu nedenle, diğer banyo aksesuarlarına yatırım yapmadan önce çatlamış bir zemini değiştirin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı