Ev Geliştirme

Ev Geliştirme Maceraları

Alet adamı Tim burada yine size ev geliştirme alanında başka bir macera getiriyor. Bu sefer, evinizde tavandan beklenmedik bir sızıntı olduğunda, kendin yap projesi için adım adım bir rehber sunuyoruz. Nemi, bir su lekesini ilk fark ettiğinizde ilk düşüncelerden biri, yağmur yağdığında damlayan sesi duyduğunuzda, çatınızda bir yerde bir çatlak, eskiden bir çatı çivisinin olduğu küçük bir delik veya bazı eksik kalafat olabilir. çatı havalandırma deliklerinin etrafında yanıp sönen etrafında. Her durumda, bu sızıntının çatınızın neresinden geldiğini bulmaya çalışmak, samanlıkta iğne bulmak gibidir. Başka bir deyişle, çatının veya deliğin tam olarak nerede olduğunu bulmak imkansız bir görev.

Sızdıran bir çatı nedeniyle kişinin evinde daha fazla su hasarını önlemek için karşılaşıldığında göz önünde bulundurulması gereken birçok seçenek vardır. Bunlardan en bariz olanı, çatının eski olduğu ve tamamen yenilenmesi gerekebileceği düşüncesidir. Bu en pahalı seçenektir. Çatınızın metrekaresine bağlı olarak 5.000 $ veya daha fazlasına mal olacak. Çoğumuz için özellikle Sosyal Güvenlik ile yaşayan yaşlılar için seçenek bu değil. Herhangi bir sızıntıyı ortadan kaldırmak, evi korumak ve aynı zamanda Florida gibi sıcak bir iklimde yaşıyorsanız, bu aşırı sıcak ve nemli günlerde iç mekanınızı serin tutmak için en iyi şans, tüm çatıya silikon su geçirmez bir bariyer uygulamaktır. .

Günümüzün silikon çatı kaplama teknolojilerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, tam bir çatı onarımı yerine doğrudan çatınıza uygulamak için daha uygun fiyatlı ve daha pratik olan çeşitli sızdırmazlık malzemeleri geliştirdiler. Pek çok tipte silikon dolgu üzerine gerekli özen ve araştırma sayesinde, Eterna-Lote S-100’ü tavsiye ederim. Tüm öneriler arasında bu, her türlü çatı için en iyi seçimdir. Çevrimiçi sipariş verebilirsiniz, ancak tamamen ikna ve maliyet için Home Depot bu markayı taşır. Zamanlamanın her şey olduğunu söylüyorlar, çünkü Eterna-Lote S-100’ü satışa çıkardıklarında Home Depot’ta bulunacak kadar şanslıydım. Başlangıçta 5 galonluk bir kova 200 dolardan biraz fazlaya mal olacaktı, ancak 70 dolara düşürüldü. Çatımın kare görüntüleri bu dolgu macununun iki adet 5 galonluk varilini gerektirdi. Çatımı değiştirmeyi seçtiğimden çok daha iyi bir fiyat. Ayrıca 50 yıl garantilidir. Ne anlaşma.

Çatınızda bu dolgu macunu uygularken görevi tamamlamak için gerekli ekipmana sahip olduğunuzda yapacak pek bir şey yok. 5 galon, astar gerektirmeyen yaklaşık 500 fit kareyi kaplar. Tek katlı konut için önerdiğim şey 8ft. Merdiven ve uzatılabilir makaralı tutamaklı, çatımız göz önüne alındığında pürüzlü yüzeyler için tasarlanmış bir boya rulosu, dışa açılır bir shingled çatı. Daha sonra boş bir 5 galonluk kovaya ihtiyacınız olacak. Bu gerekli araçlara sahip olduğunuzda uygulamanın yapılması kolaydır.

Bir başka uyarı kelimesi, uygulamadan önce hava tahminini kontrol etmektir. En iyi sonuçlar için çatınız kuru ve kirden arındırılmış olmalıdır. Tahminen herhangi bir yağmur varsa, bu dolgu macunu uygulamadan önce ve sonra en az iki gün sıcak ve kuru havanın oluşmasını bekleyin. Yaptığım şey, hava ılık ve güneşli 65 derece olana kadar beklemekti. Florida’da kış aylarında 65 derece günler oldukça yaygındır. 2 galon Eterna’yı boş 5 galonluk kovaya boşaltarak başladım, bu da onu çatıya kaldırmak için kolay erişim sağladı. Bunun nedeni, artık Herkül olmadığım ve bu dolgu macununun 5 galonunun yaklaşık 100 lbs ağırlığında olmasıdır. Yani bu ağırlığı merdivenimde taşımak, en hafif tabirle hatırı sayılır bir angarya olurdu.

Yavaş eğimli bir çerçeve çatıya sahip olmak, herhangi bir güvenlik ipi olmadan dolaşmak oldukça kolaydır. Herhangi bir kenara yaklaştığınızda dikkatli olun. Bu nedenle, bu uzatılmış silindir tutacağına sahip olmak kullanışlı oldu. Evin arkasından başlayarak çatıyı örten bu macunu yuvarlayarak öne doğru yolumu kolaylaştırdım. Çatı yüzeyimin 1 / 4’ünü iki buçuk galon dolgu macunu kapladı. Dört saat sonra, durmak bilmeyen uygulamalardan yoruldum, sonunda bitirdim. Tam da talimatların “en iyi sonuçlar için 16: 00’dan sonra geçerli olmadığını” belirttiği sırada saat 3:45 civarındaydı. Şimdi tek yapmam gereken temizlemekti.

Temizlemek nispeten kolaydır Boya inceltici, silindirinizi ve az önce üzerinize sıçrayan sızdırmazlık maddesini temizlemek için en iyi seçimdir. Aşağı baksam ve bacaklarıma dolgu macunu sıçradığım halde o kadar şanslı değildim. Muhtemelen üzerimde çatımın bazı kısımlarından daha fazla sızdırmazlık macunu vardı. Yine de şaka yapıyorum. Her neyse, temiz bir bez ve tinerle yaptığım pislikleri temizlemeyi başardım.

Bu çatı dolgu macununun gerçekten iki gün sonra ne kadar etkili olduğunu görmek için gerçek an geldi. Sabah saat iki civarıydı ve yağmur yağmaya başladı. Rüzgar rüzgarları 50 mph’yi aştı ve dört saat boyunca şiddetli yağmur tavanı vurdu. O sırada bir yerlerde iki büyük ağaç dalı, açık mutfağımızın hemen yakınında çatıyı kaçırarak inişe geçti. Bütün bunların arasından tavanımızdan bir damla bile geçmedi. Evimiz güvenli ve kuruydu.

Dolayısıyla, tavanınızdan bir yerde bir sızıntı varsa ve bunun üst kattaki bir banyodan gelmediğini biliyorsanız, yalnızca çatınızdaki bir çatlaktan veya sızıntıdan gelebilir. Çatınızı değiştirmek yerine Tim, sızıntının nereden geldiğini tespit etseniz bile çatı kaplama onarımlarınız için Eterna-kote S-100 ultra silikon dolgu macunu önerir. İşe yarıyor. Alet adamının bir dahaki sefere imzasını atmasını sağla.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı