Ev Geliştirme

Ev Sahiplerinin Ev Geliştirme Hibeleri Hakkında Bilmesi Gerekenler

Tüm Amerikan kiralık mülk sahipleri, özellikle temel onarımlara ihtiyaç duyan ancak bunu yapmak için yeterli finansmanı olmayanlar, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından desteklenen ev geliştirme hibelerinin varlığından haberdar edilmelidir. Onarım sorunlarınız ister kozmetik bir nitelikte olsun, ister kiracı güvenliğiyle ilgili bir proje olsun, bunu yapmak için ek finansmana ihtiyacınız olsun veya sadece Sam Amca’nın parasını kendi paranız yerine harcamayı tercih edin, cömert miktarlarda ücretsiz hükümet olabilir. harcamalarınız için başvurmanız için para.

Bunu bilerek, şimdi ev sahipleri için oldukça önemli bir konuya odaklanalım … kiralık mülklerinizi korumayı ihmal etmenin sonuçları. Bu tartışmak için tatsız bir konu gibi görünse de, bunun bir ev sahibinin sahip olması gereken uygun bilgi olduğunu ve tanınmayı gerektirdiğini biliyoruz. Ev sahibi ile kiracı arasında yapılan kira sözleşmesine bağlı kalınarak, kiracıya verilen birimin yanı sıra binanın çamaşır odaları, koridorları, avlular ve bodrum katları gibi tüm ortak alanlarının uygun şekilde olacağı belirtilir. kiracının güvenliğini sağlamak için muhafaza ve denetlenir. Birçok saygın ev sahibi, devletin ev geliştirme hibelerinden yararlanarak bunu mümkün kılar.

Gerekli bakımın yapılmaması veya kötü yapılması kiracıları potansiyel tehlike riskine sokar. Binanın ihmalinin yankıları ve bina sakinlerinin ödün vermesi mülk sahibi için bir dizi olumsuz duruma yol açabilir. Gözetimsiz onarım sorununun genellikle zamanla daha kötü hale geleceği ve onarımının daha maliyetli olacağı aşikar düşüşün yanı sıra, bakımla ilgilenme becerilerinin arzulanan bir şeyi bırakan ev sahipleri için sıklıkla ortaya çıkan birçok kötü senaryo vardır.

Bir kira sözleşmesi imzalayıp imzalamadıklarına bakılmaksızın, binanızın yasal sakinleri, güvenli koşullara ve zamanında onarımların yapılması hakkına sahiptir. Mülk sahibi olarak bu konularla ilgilenmezseniz, kiracılarınızın kira ödemelerini siz gelene kadar kesmesi tamamen yasaldır. Bu işlemi yapabilmeleri için kiracı ile herhangi bir tür yazılı anlaşma yapmanız gerekmez. Bu onların hakkı ve kanundur.

Bu mali gerilemeye ek olarak, daha sonra eyalet veya şehir müfettişleri tarafından para cezasına çarptırılabilirsiniz ve mahkeme onarımları yapmanız veya bazı aşırı durumlarda binayı boşaltmanız için kararlaştırılabilir. Düzenli olarak, özellikle istenmeyen birçok ev sahibi, kiracılar tarafından dava edildi, binaları kınandı ve bazı tekrar eden suçlular, bina sakinlerini fiziksel tehlikeye atan bu tür ihmal edici eylemler nedeniyle hapse atıldı. Onarımları finanse etmek için ev tadilatı hibelerinde ücretsiz hükümet parası alırken bunu engelleyebilirdi.

İyi ya da kötü, harika bir şekilde muhafaza edilmiş bir mülke sahip ya da kapsamlı rehabilitasyon gerektiren ev sahipleri iseniz, kendinize ve kiracılarınıza bir iyilik yapın ve ev geliştirme hibeleri sunan ücretsiz devlet hibe programlarını öğrenin. Sonuçta, bir gram önleme gerçekten bir kilo tedaviye değer.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı