Peyzaj Dış Dekorasyon

Farklı Havuz Peyzaj Fikirleri

Bir havuz, peyzaj projenize harika bir ektir. Evinize veya mülkünüze ihtişam ve çekicilik katabilir. Bir havuz ayrıca yaz sezonunda aile ve arkadaşlara eğlence ve keyif getirir. Peyzajlı bir havuz, partiler ve aile toplantıları gibi özel durumlar ve etkinlikler için de harika bir mekan oluşturur.

Çok sayıda havuz düzenleme fikri, eviniz veya mülkünüz için mükemmel yüzme havuzunu elde etmenize yardımcı olabilir. Manzaranıza bir havuz eklerken, fiziksel çekicilik, mahremiyeti ve gölgeyi korumak olan üç faktörü göz önünde bulundurmalısınız.

Fiziksel çekicilik, basitçe manzaranın güzelliği anlamına gelir. Örneğin havuz peyzajınıza rengarenk çiçekler eklemek kesinlikle havuzunuza hayat verecek ve beton yüzeyleri yumuşatacaktır. Mahremiyeti korumak için havuzun etrafına ağaç veya bitki koyabilir, böylece siz ve aileniz tüm mahallenin sizi görebileceğinden endişelenmenize gerek kalmadan rahatlayabilirsiniz. Son olarak, siz ve misafirleriniz için sudan çıktığınızda sizi güneşten korumak için bir gölge veya barınak eklediğinizden emin olmalısınız. Havuz kenarına ağaç dikebilir, büyük şemsiyeler veya kulübeler gibi yapılar koyabilirsiniz. Havuz peyzajı fikirlerini araştırarak, havuz alanınızı geliştirmek için kesinlikle birçok yaratıcı yolla karşılaşacaksınız.

Dikkate alınacak diğer havuz peyzaj fikirleri:

Havuz türü:

Beton veya vinil havuz inşa edebilirsiniz. Beton havuzlar vinil havuzlardan daha pahalıdır ancak daha çok yönlüdür. Zevkinize uygun çok çeşitli şekil ve boyutlardan seçim yapabilirsiniz. Beton havuz, çeşitli renk seçenekleriyle daha lüksken, vinil havuzlar ucuzken sınırlı tasarımlara sahiptir.

Güverte ve teraslar:

Bu özellikler aynı zamanda harika havuz peyzaj fikirleridir. Bunları yüzme havuzunun yakınına yerleştirebilirsiniz, böylece havuz kenarında oturup dinlenebilirsiniz. Peyzajlı havuzunuza çekicilik katacak tuğla ve doğal taş gibi farklı döşeme türlerini kullanarak teras ve güverte koyabilirsiniz.

Peyzaj Kayaları:

Farklı şekil ve boyutlardaki kayalar ve kayalar kullanarak havuzunuza doğal ve rustik bir görünüm katın. Havuz kenarında çok rahatlatıcı olabilecek doğal görünümlü kaya oluşumları oluşturabilirsiniz.

Bunlar, projenize dahil edebileceğiniz birkaç havuz peyzajı fikridir. Lisanslı bir peyzaj mimarı veya deneyimli bir peyzaj uzmanından yardım almanız önerilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı