Peyzaj Dış Dekorasyon

Gazebo Kanopi veya Gerçek Gazebo: Fark Nedir?

Çardak ve çardak gölgelik genellikle aynı şey olarak adlandırılır, ancak gerçekte çok farklı yapılardır. Her ikisi de gölgelik ve elementlerden koruma sağlar, ancak boyutları, güçleri ve yapıları çok farklıdır. Bazı farklılıkları görmek için bu ikisini karşılaştıralım.

Bir çardak kanopisi, bir gölge kanopisine veya bahçe kanopisine çok benzer. Bunların hepsi, bacaklar ve kumaş gölgelikler için dört metal direk içeren basit yapılardır. Hafif tasarımları ve basit yapıları nedeniyle çok yönlü ve taşınabilirdirler. Bazı meraklıların daha karmaşık bacakları ve saçakları vardır, bu da onlara karışıklığın bir kısmını açıklayabilecek çardak tipi bir görünüm verir.

Bu kanopiler, arka bahçeler, parklar veya güneşte çok fazla zaman gerektiren diğer dış mekan işlevleri için mükemmeldir. Portatif gölgeleri hoş bir rahatlamadır. Herhangi bir arka bahçe veya veranda dekoruna uyacak şekilde birçok farklı stil ve renkte gelirler. Genellikle hızlı kurulur ve kaldırılırlar, bu da onları partiler, barlar, piknikler veya taşınabilir gölgeye ihtiyacınız olan her yerde mükemmel kılar.

Bazı çeşitler, hızlı ve kolay kurulum için kumaş üst kısmı zaten direklere takılı olduğundan açılır çardaklar olarak adlandırılır. Diğer tasarımlar yarı kalıcı olarak monte edilebilir ve tüm yaz boyunca bırakılabilir. Şiddetli rüzgarlar ve diğer şiddetli hava koşulları kanopinin üst kısmını kolayca parçalayabileceğinden burada dikkatli olmanız gerekir. Bir gölgelik üstünü değiştirmek oldukça yaygındır ve birçok mağaza çardak değiştirme kapaklarını taşır.

Gerçek çardaklar genellikle daha büyük ve daha sağlamdır. Çoğunlukla kalıcı yapılardır ve parklarda ve diğer halka açık toplanma alanlarında ve arka bahçelerde bulunabilirler. Genellikle ahşap veya vinilden yapılırlar ve hava şartlarına dayanacak şekilde yapılırlar. Zemine sağlam ve düz bir ankraj sağlamak için genellikle çimento pedleri üzerine monte edilirler.

Çardaklar, sekizgen ve oval en yaygın olanları olmasına rağmen birçok farklı şekilde gelir. Ayrıca, konutların arka bahçeleri için küçük veya halka açık açık parklar için çok büyük veya bir şehir meydanında bir merkez olarak inşa edilebilirler.

Bel yüksek korkuluklarıyla çevrelenmişlerdir, ancak her zaman bol miktarda temiz hava için açıktırlar. Bölgenizde bir sorun varsa, hata koruması için taranabilirler. Gerçek çardaklar, genellikle çekici tasarımlarına katkıda bulunan ve onlara farklı bir çardak görünümü veren üstte bir kubbe olacaktır.

Bir çardağın bir çardak gölgelikten oldukça farklı olduğunu görebilirsiniz. Her iki yapı da gölge sağlar ve arka bahçenizi geliştirebilir, ancak gerçek bir çardak daha pahalıya mal olur ve daha kalıcı bir yer dikilmesi gerekir. Öte yandan, bir çardak kanopisi çok yönlüdür ve park, plaj veya belki de yerel sanat fuarındaki bir stantta gezmek için harikadır. Her iki durumda da, gazebo kelimesi, herhangi bir arka bahçe veya peyzaj projesini geliştireceğinden emin olan şık ve çekici bir yapı akla getiriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı