Banyo ve duş

İdeal Küvetinizi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Küvetler, herhangi bir banyonun ana özelliğidir. Banyonun tüm tasarımı ve tasarımı kullanıcının küvet tercihine göre yapılır. Banyo yapmak sadece sağlık açısından gerekli değildir, aynı zamanda rahatlamak için de günlük bir ritüeldir. Bütün günü ofiste geçirdikten sonra, çocuklarla ilgilenirken, yiyecekler arasında koşarken ve onlara bakarken, hepimiz tuvaleti çevreleyen sakinleştirici aromalarla sıcak su küvetine uzanmayı seviyoruz.

En sevdiğiniz küvette rahatlatıcı bir banyo yapmak istiyorsanız, kendinize bir tane seçmek için çok zaman harcamalısınız. Bir yatak ve hamamı ziyaret etmek, bir küveti işaret etmek ve eve gitmeden önce parasını ödemek kadar kolay değildir. Küvette kullanılan fiyat, stil, renk, şekil, ölçü ve malzemenin yanı sıra size uygun olup olmadığını da düşünmelisiniz. İdeal küvet için alışveriş yaparken temel özelliklerden bazıları şunlardır:

• Küvetin şekli ve boyutu:

Banyonuzun görünümünü tamamlayacağı için banyonun şekli gereğinden fazla. Banyonun şekli ve boyutu ile uyumlu olmadığı sürece, seçtiğiniz herhangi bir şekli veya boyutu satın alamazsınız. Küçük bir banyonuz varsa, geniş bir küvete sahip olmak şüpheli olabilir. Ekstra inşaat işi yapmanın rahatlığını etkilemeden öncelikle banyonuzun büyüklüğünü ve buna uygun şeklini göz önünde bulundurun. Piyasada bulunan oval, kare, dikdörtgen veya süslü küvetler arasından seçim yapabilirsiniz.

• Küvet ve duşu birleştirin veya ayırın:

Dar bir alanınız varsa, banyo ve duşu birleştirmek doğru seçenektir. İçeri girebilir ve banyonun tadını çıkarabilirsiniz. Küvette uzanıp dinlenmek isteyenler için mükemmeldir. Ancak gün içinde dinlendirici bir banyo için zaman ayıramıyorsanız, küveti her zaman duş olarak da kullanabilirsiniz. Daireli insanlar için kombine seçenekler uygun bir seçim olacaktır.

• Küvette kullanılan malzemeler:

İdeal küveti seçerken sizin için doğru malzemeyi seçmek, günlük temizlik rejiminden çok fazla zaman kazandırabilir. Katı yüzeyli taş reçineli olanlar gibi kolayca temizlenebilen bu tür malzemeleri tercih etmeye çalışın. Ayrıca daha pahalı olma eğiliminde olan mermer, bakır, dökme demir, ahşap, akrilik ve çelik küvetler gibi diğer seçenekleri de deneyebilirsiniz.

• Küvet türleri:

Piyasada çok sayıda seçenek olduğundan küvet tipinin seçimi kafa karıştırıcı olabilir. Bağlantısız, yerleşik, düşme, köşe, pençe ayağı popüler seçeneklerden bazılarıdır. Banyoda dar alanınız varsa, ankastre mükemmel olacaktır, çünkü bağlantısız, zemin alanında birkaç inç daha alabilir, ancak modern ve akıllı bir görünüm verir. Pençe ayağı, banyoya Elizabeth hissi verebilir.

Küvet alışverişine çıkmadan önce tüm bu ipuçlarını düşünebilirsiniz. Unutmamanız gereken bir şey daha, küvet alışverişi aceleyle yapılmamalıdır. Sizin için en iyisini satın almadan önce her türü düşünmek, hissetmek ve değerlendirmek için zaman ayırın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı