Boyama

Kirpik Nasıl Boyanır – Boyama Teknikleri

Bir portrede gözleri boyarken, kirpikler bazen son dokunuştur ve işinizi yapabilir veya bozabilir. Tüm kirpikler eşit yaratılmamıştır. Bazen kirpikleri telkin etmek için sadece birkaç fırça darbesi yeterlidir. Diğer zamanlarda, göze çarpmak istediğiniz özellik bu olduğundan, kirpikleri hassas bir şekilde detaylandırmak gerekir.

Kirpikleri boyarken hatırlanması gereken şeylerden biri, modelinizi veya referans fotoğrafınızı incelemektir. İnsan gözü nadiren göz kapağından düzgün bir şekilde yukarı doğru kirpikler. Yine de bu, yeni başlayan sanatçıların onları boyamasının yaygın bir yoludur. Dikkatli bakarsanız, üst kirpiklerin genellikle yana doğru gittiğini göreceksiniz, ardından yavaşça yukarı doğru kaldırın. Alt kirpikler benzer.

Erkek deneklerde kirpik boyarken dikkatli olun. Çok fazla boya ve çok karanlık görünecekler. Aynısı çocuklar için de geçerlidir. İzlenecek iyi bir teknik, küçük bir fırça kullanmak ve hızlı vuruşlar kullanmaktır. Daha fazlasını eklemeden önce arkanıza yaslanın ve resmi görüntüleyin. Çoğu zaman sadece birkaç vuruş yeterlidir. Çok fazla resim yaparsan mutsuz olabilirsin. Kirpikleri abartmak kolaydır.

Portre çizdiğimde gözleri boyamayı severim ve sonra kirpikler en son. Nedeni ise gözlerin bir kişiyi tanımlaması ve bir anlamda portreyi sonlandırmasıdır. Elbette gözün doğru boyanması gereken başka bölümleri de var. Kirpiklere gelince, bazen daha azı daha fazladır. Küçük bir detay fırçası, hızlı vuruşlar kullanmasını ve ne zaman duracağını bilmesini tavsiye ederim!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı