Banyo ve duş

Küçük Bir Banyo Tadilatı Yapmanın Yolları

Küçük bir banyo tadilatı yapmanın ve daha işlevsel, daha kolay hareket etmesini ve daha büyük görünmesini sağlamanın birçok farklı yolu vardır. İlk adım, güncellenmesi veya değiştirilmesi gerekebilecek belirli alanları belirlemektir. O zaman bütçenizi göz önünde bulundurmalısınız çünkü küçük bir banyo tadilatı yapmak bile pahalı olabilir. Duvarların rengindeki basit bir değişiklik, banyonun görünümünü değiştirebilir. Açık mavi, açık yeşil, sarı, şeftali gibi açık renkler banyonuzu daha büyük hissettirebilir. Tam bir tadilat yapacak bütçeniz varsa, armatürleri, aksesuarları, boyayı ve döşemeyi de değiştirirsiniz. Bütçe izin veriyorsa, küvet, lavabo ve tuvaleti de değiştirebilirsiniz.

Küçük bir banyoyu yeniden şekillendirmeye çalışırken, bunu yapmanın en iyi yollarından biri banyoda daha fazla alan yanılsaması yaratarak sahip olduğunuz alanı maksimize etmeye çalışmaktır. Açık renkli duvar boyasına ek olarak, döşemeyi değiştiriyorsanız, duvar rengiyle uyumlu olması için zemin ve duş veya lavabo çevresinde soluk fayanslar seçin. Daha koyu renkler kullanmaya karar verirseniz, o zaman banyonun daha küçük görünmesini sağlar.

Aydınlatma, bütçenizin bir kısmını harcamak için başka bir iyi yerdir. Tavana gömülü veya lavabonun üzerine monte edilen aydınlatma armatürlerini seçmek, banyonun yer kaplamadan daha parlak ve çok daha büyük görünmesini sağlayabilir. Işığı yansıtmanın iyi bir yolu olarak küçük banyo tadilatınızda büyük bir ayna kullanarak banyonun daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Diğer bir seçenek, eski armatürleri daha küçük olanlarla değiştirmektir. Eski küvetinizden kurtulmak istiyorsanız, daha küçük bir küvet veya dik bir duş kurabilirsiniz.

Daha eski evlerde makyaj lavabosu genellikle büyüktür, bu nedenle daha küçük bir ayaklı lavabo ile değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak basit bir işlemdir ve küçük banyonuzu daha büyük gösterebilir. Hiçbir maliyeti olmayan küçük bir banyo tadilat ipucu, dağınıklığı banyonuzdan uzak tutmaktır. Çamaşır dolabınız varsa, sık kullanılmayan şeyleri oraya koyun. Eğer banyonuzun bir köşesi boşsa, şampuan, makyaj, mum vb. Saklayabileceğiniz köşe rafları yerleştirin. Sabun, şampuan, saç kremi, tıraş bıçağı gibi ekstra eşyaları saklamak için duvara düz dolaplar da yerleştirebilirsiniz. vb.

Küçük banyo tadilatınız için düşük bir bütçeniz varsa, önce duvarları ve ardından ışıkları boyayarak başlayın, bütçenizin izin verdiği ölçüde ilerleyin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı