Peyzaj Dış Dekorasyon

Manzara Işığını Kullanma

Peyzaj tasarımı, herhangi bir evin dış cephesinin çok önemli bir yönüdür. Ev sahiplerinin içerdiği peyzaj tasarımının yönleri bazen uygun peyzaj ışığından yoksundur, ancak gerçekte bu en önemli kısımlardan biri olmalıdır. Ev sahipleri peyzaj ve peyzaj ışığı kelimesini düşündüklerinde, evlerinin veya bahçelerinin dış cephesine eşlik eden fiziksel yönleri resmederler. Boya işini, çimleri veya çimleri, çiçekleri, ağaçları, bitkileri, bahçe özelliklerini, su özelliklerini ve teraslarını ve teraslarını resmediyorlar. Ev sahipleri ayrıca peyzaj ışığından yararlanmanın yollarını da düşünmelidir. Uygun çim bakımı uygulayarak ve peyzaj ışığının bahçenin en iyi alanlarını vurgulayacak şekilde kullanılmasını sağlayarak, evin değeri, bu peyzaj ışığı özelliklerine sahip olmayan piyasadaki evlere kıyasla yüzde beş ila yirmi oranında artırılabilir. Kaldırıma itiraz paha biçilemez.

Çevre düzenlemesi ve peyzaj ışığının bir diğer büyük faydası da evin yaşanabilirliğinin artmasıdır. Ev, iç yaşam alanını tamamlayan dış mekan yaşam alanına sahip bir evden daha fazlasıdır. Çevre düzenlemesi basit olabilir ve geniş, bakımlı bir çimlerden başka bir şey içeremez. Ayrıca karmaşık olabilir ve mahremiyetinizi ve rahatlamanızı artırmak için şelaleler ve yaşayan istinat duvarları içerebilir. Neyi seçerseniz seçin, manzara ışığı en iyi kısımları vurgulayabilir. Eviniz dik yamaçlarla geliyorsa, istinat duvarları daha kullanışlı bir alan yaratmak için mükemmel bir peyzaj seçeneğidir. Harika peyzaj tasarımları ile kişisel bir memnuniyet duygusu hissedebilirsiniz çünkü farklı unsurlar güzel bir yaşam ortamı yaratacak şekilde bir araya getirilmiştir. Peyzaj ışıkları tüm sıkı çalışmanızı aydınlatır.

Çevre düzenlemesinin birçok unsuru vardır. Bir manzara, bitkileri, sert peyzaj unsurlarını, özellikleri ve yardımcı programları içerebilir. Bitkiler arasında meyveler, sebzeler, ağaçlar, çalılar, çimler, uzun ömürlü bitkiler ve yer örtüleri sayılabilir. Hardscapring öğeleri herhangi bir çit, teras, güverte, duvar ve yürüyüş yollarını içerir. Özellikler heykeller, kayalar, havuzlar, akarsular ve çeşmeler olarak kabul edilir. Kamu hizmetleri sulama ve aydınlatmayı kapsar. Daha büyük çalıların ve bitkilerin kullanılması çerçeveleme, perdeleme ve gölge oluşturmaya yardımcı olurken, daha küçük bitkiler çeşitli şekiller ve renkler oluşturur. Çimler görsel olarak açık alanlar oluşturmada faydalıdır. Sert peyzaj, peyzajlı bir alanı kullanışlı hale getirir ve bu da odak noktaları ekler. Son olarak, sulama peyzaj bakımını basitleştirebilirken, aydınlatma güvenli ve ilginç hale getirebilir.

Peyzaj projenizi tasarlarken, çocukların koşabileceği bir alana ihtiyacınız olup olmadığını da dahil etmelisiniz. Bazı yaşlı çiftler peyzaj tasarımlarında bir spor sahası, misafirleri eğlendirmek için bir bölge, samimi alanlar, bahçeleri için bir vitrin, özel bir saklanma yeri ve hatta eğlence araçları için depolama alanı isteyebilirler. Diğerleri peyzaj düzenlemelerinin kendi meyve ve sebzelerini yetiştirmesini istiyor. Çiçekleri ve çimleri dahil etmek, basit ağaç dikmekten ve kabuk kullanmaktan daha fazla zaman ve çaba harcar. Ancak, bahçenin her alanı bir amaca hizmet eder ve her alanın sizin için mükemmel görünmesini ve hissettirmesini sağlamak bu amaçları daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı