Peyzaj Dış Dekorasyon

Mobil Ev Bahçenizde Yabani Otları Önlemek İçin İpuçları

Mobil eviniz bir yatırımdır ve bu nedenle mümkün olan en iyi durumda tutulmasını sağlamak istersiniz. Bu sadece içerinin olduğu anlamına gelmez … dış görünüşünüz de önemlidir. Birçok insan mobil evlerini ilk satın alırken bahçesini bile düşünmez. Ama şansınız şu anda o alanla ne yapacağınızı düşünmeye başladınız ya da çoktan başladınız ve insanların bir bahçe dikerken yaşadıkları olağan problemlerle karşılaşıyorsunuz.

Yabani otlar, bir bahçeyi yönetmenin sinir bozucu ve sinir bozucu bir parçasıdır. Görünüşe göre hiçbir yerden ortaya çıkıyorlar ve bir tane olduğu yerde, takip edilecek bir düzine set var. Tek bir inatçı küçük otu sahip olmaktan, bahçenizin aniden böceklerle üstesinden gelmesine, bitkilerinizin büyümesi için ihtiyaç duyduğu besinleri emmesine ve bu süreçte göze batan bir rahatsızlık yaratmaya gidebilirsiniz.

Bu yeşil tehditle nasıl mücadele ediyorsunuz? Bahçedeki yabani otlardan kaçınmak ve mobil evinizin bahçesine girmeyi başardıklarında onlara bakmak için bazı ipuçları.

Mobil Evinizin Bahçesinden Yabancı Otları Çıkarma

Bir yabancı ot sorununu yönetmenin ilk adımı, zaten var olanla ilgilenmektir. Onları çıkarmak, onları çıkarmanın en etkili yoludur çünkü şakalar eğer bırakılırsa, yeniden büyümelerine izin verecek kökten çıkar. Yabani ot kurtları bazılarını çekebilir, ancak diğerleri yalnızca toprak seviyesinde kesilir. Sorun yalnızca tekrarlanmaya devam edecek.

Bahçenizi sulayana kadar veya şiddetli bir yağmur yağana ve toprak nemli ve yumuşak olana kadar bekleyin. Toprak çok sertse, onları çekerken köksüz koparırsınız. Yumuşamayan daha sert bir toprağa sahipseniz, yabani otun kökünü kırmak için bir el küreği veya başka bir bahçe aleti kullanın. Çoğu yabani ot türü cilt için sert olabileceğinden ve hatta onları çektiğinizde kızarıklık veya kesiklere neden olabileceğinden, kalın bahçe eldivenleri giydiğinizden emin olun.

Yabani otları çıkardıklarında ne yaparsınız? Onları fırlatabilirsin, elbette, ama o zaman onlar şimdiye kadar ne işe yaradı? Yabani otları komposta ekleyerek aslında sizin için çalışmasını sağlayabilirsiniz. Diğer bitkiler gibi bahçenizi de parçalar ve beslerler.

Diğer bir (yüksek bakım) seçenek, yabani otları yemek için çiftlik hayvanları kullanmaktır. Birçoğu bahçelerindeki yabani otları yemeleri için tavuk veya keçi satın alacak. Bununla birlikte, bu aynı zamanda hayvanlara doğru şekilde bakmak, onları beslemek vb. Anlamına gelir. Taze yumurta veya keçi sütü gibi faydalar vardır, evcil hayvan olarak sahip olma yönünden bahsetmiyorum bile. Ancak bu rotaya gitmeden önce sorumluluğa hazır olduğunuzdan emin olun.

Ayrıca daha fazla alana ihtiyacınız var. Mobil evler farklı şekil ve boyutlarda gelir ve tüm farklı boyutlardaki arazilere yerleştirilir. Yani, makul miktarda bahçeniz varsa, iyi olmalısınız. Önde veya arkada veya evde sadece küçük bir alanınız varsa, hayvancılığı atlayın.

Son seçenek haşlamadır. Bu, bitkilere veya toprağa zarar verebileceği ve bahçenize zarar verebileceği için bahçenin kendisi için işe yaramaz. Ancak, beton yoluyla veya mobil evinizin arduvazları arasında sürünerek başka yerleri büyütmek gibi haftalarınız varsa, onları geri yakabilirsiniz. Biraz su kaynatın ve yabani otların üzerine dökün. Onları köklerine kadar yakacak ve birkaç “işlemden” geçerlerse büyümelerini engelleyecektir.

Yabancı Otların Büyümesini Önlemek

Yabani ot sorununuzu hallettiyseniz veya henüz gelişmediyse, yabancı otların büyümesini ilk etapta engelleyebilirsiniz.

Muhtemelen en iyi ipucu bahçenizi kağıt ve malçlamaktır. Toprağa birkaç inç kazın. Gazeteyi katman halinde koyun, böylece tüm alan kaplanır. Gazetelerin özellikle bu amaç için kullanıldığını unutmayın çünkü çoğu kağıttan daha hafiftir ve büyümeye çalışan bitkilere ağırlık vermez. Alan kaplandıktan sonra, gazeteyi göremeyene kadar bol miktarda malç bırakın.

Başlangıçta, yabani otlar daha güçlüdür ve gazeteyi geçip büyümeye devam edebilir. Başka bir kağıt ve malç tabakası bununla ilgilenmeli ve yabani otların büyümesini engellemelidir. Çünkü onları boğuyorsunuz, ihtiyaç duydukları güneş ışığını ve oksijeni almalarını engelliyorsunuz.

Yabani otların bitkiler arasında büyümesini, onları boğarak önleyebilirsiniz. Farklı türler olsalar bile her şeyi birbirine yaklaştırın. Ayrıca, Golden Fleece veya Herman’s Pride gibi ana bitkileriniz arasında yabani otlara hakim bitki örtüsü yetiştirebilirsiniz.

Doğal Ot Öldürücüler

Herbisitler asla hoş değildir ve mobil evinizin bahçesine veya gelişmesine yardımcı olan böcek ve hayvanlara zarar verebilirler. Çevresindeki her şeyi öldürmeden işe yarayacak bir şey istiyorsunuz. Neyse ki, kendinizinkini yapabilirsiniz.

Bahçıvanlar tarafından nesillerdir kullanılan popüler tarif, yalnızca iki malzemeyle yapılır: Yaklaşık dört litre sirke ve yaklaşık otuz mililitre bulaşık sabunu. İkisini karıştırın ve otları örtün … iki gün içinde ölecekler ve yok olacaklar.

Bazı insanlar da bir bardak tuz ekleyecektir, ancak bu bahçeniz için tehlikeli olabilir. Topraktaki tuz, özellikle daha hassas bitkilerin büyümesini engelleyebilir. Herbisite eklemeden önce dikkatlice düşünün.

Bu yabani ot öldürücü, birçok zararlıyı kovmak gibi ek bir pozitifliğe de sahiptir. Yani tabiri caizse bir taşla iki kuş vuracaksın.

Mobil Evinizin Bahçesini Endişe Verici Yabancı Otlardan Koruyun!

Bahçenizde çok çalışıyorsunuz, yabani otların sizin için mahvetmesine izin vermeyin. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak çekmek emiciler dışarıda tutun, onları uzak tutun ve belki de büyümelerini ve güzel bahçenizi riske atmalarını engelleyin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı