Peyzaj Dış Dekorasyon

Peyzaj Tasarımının Temelleri – Bahçenizi Peyzaj Etmek İçin Bilmeniz Gerekenler

Evinizin peyzajına nasıl yaklaşacağınızı düşündüğünüzde bunalmış hissediyorsanız, kesinlikle yalnız değilsiniz. DIY peyzaj projeleri yapan çoğu ev sahibinin aynı şeyi hissettiğini varsaymak muhtemelen güvenlidir. Düşüncelerinizi toplamanıza yardımcı olmak ve projenizi bunaltıcı olmayacak şekilde düzenlemenize yardımcı olacak bazı basit temellere odaklanmanıza yardımcı olmak için bir dakikanızı ayırmak istiyoruz. Bu basit önerilerle çevre düzenlemesinden kaçın!

Motivasyonunuzu odaklayın! Düşüncelerinizi eğlenceli bir şekilde düzenleyerek bunu yapabilirsiniz. Pinterest, fikirleri düzenlemek için harika bir web sitesi ve uygulamadır. Fikirleri, beğendiğinizi düşündüğünüz peyzaj stilleri örnekleri, bölgenize ve zevklerinize uygun bitki çeşitlerine göre kategorilere ayırabilirsiniz. Fikirlerinizi düzenlemek için bir uygulamayı kullanmakta rahat değilseniz, fikirlerin çıktıları ve dergi kesitleri içeren basit bir klasör aslında aynı şeydir ve özellikle kış aylarında bir araya getirmek çok eğlenceli olabilir. Ailenizi, özellikle çocuklarınızı dahil edin! Dikime başlamadan önce fikirleri organize etmek, daha az bunalmış hissetmenize yardımcı olacaktır.

Gerçekten küçük başlayın. Tüm mülkünüzü tek seferde peyzaj yapmanız gerekmez. Aslında, projenizi mini projelere ayırmanız tavsiye edilir, çünkü mülkünüzün farklı mini ortam türleri olacak ve hepsi farklı şekilde görülüp kullanılacak. Tesisinizi dikmeden önce tanımak, daha başarılı olmanıza ve daha sonra sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, kaldırım çekiciliği sizin için önemliyse, ana ön girişinizin etrafındaki temel ekim alanlarından başlayın. Alanın ne kadar güneş ışığı ve gölge aldığını, ne kadar nemli olduğunu, rüzgarın bölgeyi ne kadar etkilediğini belirterek siteyi iyi tanıyın. Bu, USDA dayanıklılık bölgenizin ne olduğunu öğrenmenin zamanıdır. Bu, bölgenizde hangi bitkilerin hayatta kalabileceğini bilmenize yardımcı olacaktır.

Peyzajını yapmak istediğiniz ilk alanı öğrendikten sonra, onu Pinterest’te veya klasörünüzde topladığınız fikirlerle veya ilk fikirlerinizi nasıl düzenlediğinizle birleştirin. Örneğin, çok sayıda beyaz çiçek açan bitki dikme fikrine aşık olduysanız ve ön alanınız çoğunlukla gölgeli ve kuruysa, kuru gölgede iyi sonuç veren ve dayanıklı beyaz çiçek açan çalıların bir listesini yapmaya başlayın. senin bölgende. Bitki materyaliniz için alışveriş yapma zamanı geldiğinde listenizi elinizin altında tutun.

Bitki materyali için alışveriş yapma zamanı geldiğinde, bir çevrimiçi posta siparişi kreş kullanmak, projenizi çok daha kolay hale getirmede gerçek bir yardımcı olabilir. Fidanlıklara gitmenize ve etrafa ağır bitkiler taşımanıza gerek yok. Alışveriş deneyiminizi kolaylaştıracak tesis seçimlerinizi daraltmak için iyi çalışan bir arama işlevi kullanarak zamanınızı ayırabilirsiniz. İyi bir müşteri hizmetleri geçmişine sahip olan ve en iyi bitkileri ve malzemeleri sunan, ayrıca ürünlerinin arkasında duran köklü bir fidanlık şirketine güvenin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı