Banyo ve duş

Sızdıran Lüks – Çerçevesiz Duş Muhafazam Sızdıracak mı?

Çerçevesiz bir duş, cam panellerin dikişlerinde ve kapının çevresinde tasarım gereği küçük boşluklara sahiptir. Ünitede geleneksel çerçeveli duş ürünlerinde bulunan kalın metal çerçeveler bulunmadığından boşluklar vardır. Çerçevesiz bir duşun özel doğası, prefabrik çerçeveli ünitelere göre daha az affedici toleranslara sahiptir. Çerçevesiz bir duş asla tamamen su geçirmez bir muhafaza olarak düşünülmemelidir, ancak duştan çıkan nem miktarını en aza indirmek için izlenebilecek birkaç teknik vardır.

Çerçevesiz bir birimin ek yerlerinden kaçan su miktarını en aza indirmeye yönelik bir teknik, paneller arasında veya cam ve çevreleyen muhafaza duvarları arasında sızdırmazlıklar oluşturan polikarbonat parçaların kullanılmasıdır.

Standart bir tek kapı (30 “genişliğinde ve 78” yüksekliğinde), duvar ile kapının duvara menteşelendiği kapı camı arasında 3/16 “boşluk vardır. Kapının kol tarafında, 3/16 “Kapının düzgün sallanabilmesi için kapı ile duvar arasında boşluk olması önerilir. Son olarak, eşik ile kapı camının altı arasında 7/16 “boşluk bırakılır.

Kapının altından su sızmasını önlemek için camın altına polikarbonat bir kapı silindiri tutturulmuştur. Süpürme, suyu tekrar duşa yönlendirir ve kapının altında hava sıyırma görevi görür.

Kapının her iki tarafında boşluklar kalır. Duş başlığınız doğrudan boşluklara doğrultulmadıkça, varsa son derece minimum miktarda su kaçacaktır. Minimum sızıntı potansiyeli, çerçevesiz ağır cam duşlar ve daha az özel ince cam çerçeveli üniteler arasındaki değiş tokuştur.

Duş konfigürasyonunuz bir kapı ve bir panel içerdiğinde, kapı ile panel arasında açık bir alan vardır. Bu alan, bir grev kullanılarak neredeyse ortadan kaldırılabilir. Kapı kapatıldığında, panele tutturulmuş çarpmaya yaslanarak boşluğu kapatır.

Belirli durumlarda boşlukları kapatmak için kullanılabilecek çok sayıda başka polikarbonat parçası vardır. Standart olmayan ihtiyaçlar için yerel cam şirketinizle görüşün.

Polikarbonat contaların kullanılmasına ek olarak, açıklığınızı duvarlar dik, düz ve kare olacak şekilde inşa etmek, tüm muhafaza parçalarının birbirine daha sıkı oturmasını sağlamaya yardımcı olur.

Su sızıntısını önlemek için üçüncü ve son derece kritik bir teknik, duşta suyun birikebileceği düz yüzeyleri ortadan kaldırmaktır. Bu, kiremitle eğimler oluşturarak yapılır, böylece su tekrar duşa akar.

Karonun 5 derece eğimle döşenmesi gereken iki alan vardır. İlk alan, dönüş paneli camının üzerine oturduğu koltuktur (varsa). Dönüş paneli tipik olarak duş başlığının doğrudan işaret edildiği yerdir. Muhafazanızda bir koltuk varsa, su geri dönüş panelinden sıçradığında doğal olarak birikecektir. Döşeme işiniz doğru yapılırsa, herhangi bir büyük sorun yaşamazsınız. Zayıf kiremit işi, ancak derz derzlerinden sızan su ile kolayca kullanılabilir. Suyun koltukta birikmesini önlemek için, koltuk döşemesinin duşa yaklaşık 5 derece hafifçe eğimli olduğundan emin olun.

Düzgün inşa edilmediği takdirde suyun yararlanabileceği ikinci alan eşik veya bordürdür. Eşik, tipik olarak duşun alt kısmına yayılan tek bir mermer parçasıdır. Genellikle yerden birkaç inç yüksekte bulunur ve duşa her girip çıktığınızda bastığınız eşiktir.

Su kapıya veya sıralı panele çarptığında camı aşağı doğru yuvarlar. Kapı süpürgesinin, suyu kapıdan uzağa yönlendiren eğimli bir kanatçığı vardır. Süpürme yüzgecinden yuvarlanan su, eşiğe çarpar. Düzgün inşa edilmiş bir duş kapı eşiği yaklaşık 5 derece eğimli olacak, böylece su kapıdan, süpürme kanatçığından, eşikten aşağı ve tekrar duşa akacak.

Eşik eğimli değilse, su toplanacak ve üstteki kademeli nemden gelen basınç, onu yavaşça kapı etrafında bir çıkış bulmaya zorlayacaktır. Muhafazadaki en küçük boşluklar bile suyun çıkıp etrafındaki banyoya girmesine yetecek kadar büyüktür. Kullanım başına esasına göre kaçan su miktarı çok fark edilmeyebilir. Ancak zamanla duşun dışında sürekli su bulunması ahşapta ve diğer yüzeylerde gözle görülür hasarlara yol açabilir.

Özellikle fiberglas duş teknelerine dikkat etmelisiniz. Taban olarak fiberglas bir tava kullanan kiremitli bir açıklığa çerçevesiz bir duş kapısı takarken sorun olmasa da, bu ürünlerin çevrimiçi özellikleri, eşiğin hiç eğimli olup olmadığından bahsetmiyor. Eğimli değilse su, çerçevesiz duşunuzun sızıntısını toplama ve artırma potansiyeline sahiptir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı