Boyama

Ters Resim nedir?

Cam Üzerine Ters Boyama dünyasına hoş geldiniz. Bu teknik, yüzyıllardır popüler bir ‘halk sanatı’ olarak kabul edildi. Camın bu karmaşık boyama tekniğine destek olarak kullanılması, popülaritesinin devam etmesini engellemedi.

Ters boyama, bir nesnenin bir cam yaprağının (veya pleksiglasın) bir tarafına boyanması ve ardından camın diğer tarafından veya camın içinden bakılmasıyla oluşturulur.

Bir tuvale veya benzeri bir desteğin üzerine boyamanın aksine, bu teknik, bir sanatçının tersine veya ‘arkadan öne’ boyamasını gerektirir.

Kanvas veya ahşap panel gibi bir destek üzerinde bir sanat eseri oluşturulduğunda, sonuçta tamamlandığında görüleceği aynı açı ve yönde boyanır. Bununla birlikte, tersine boyama durumunda, resmin boyalı tarafı ile görünen tarafı birbirine zıttır.

Benzer şekilde, bir tuval üzerinde yaratılan bir sanat eseri genellikle kaba bir taslakla başlar ve yavaş yavaş tamamlanmasına ve son dokunuşlarına doğru ilerler. Bu boyama tekniğinin kullanılmasıyla, bu prosedür normalde biteceği yerde başlar ve daha ince detaylar ve sanatçının imzası gibi son rötuşlar genellikle önce uygulanır ve rengin arka plan uygulamaları daha sonra eklenir, dolayısıyla ‘tersine boyama’ terimi kullanılır. ‘.

Bu boyama tekniğinin kullanılmasıyla camın verebileceği etki, onu çok güzel bir obje haline getirebilir. Bazı sanatçılar işlerine daha fazla derinlik kazandırmak için kalın cam kullanırlar.

İlk kez cam üzerinde ters bir resim görenler için, konunun camın yüzeyine boyandığını fark etmek biraz zaman alabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı