Ev Geliştirme

UPVC Windows – Temel Ev Geliştirme

UPVC pencereleri, ev geliştirme projelerini tamamlarken en popüler seçeneklerden biri olduğunu kanıtlıyor. Son yıllarda kullanımları çok artmış ve çift cam montaj firmaları tarafından en çok tavsiye edilen malzemelerden biri haline gelmiştir.

UPVC ne anlama geliyor? Terim, ‘plastikleştirilmemiş polivinil klorür’ anlamına gelir. Keşfi ve gelişimi karmaşıklık ve karmaşıklıkla dolu olsa da, faydaları açık ve özdür.

Basitçe söylemek gerekirse, UPVC çift cam argon gazını iki cam levha arasına zorlar. Bu, hava sıcakken ısı ışınlarını yansıtır ve dışarıda tutar ve bunun karşılığında dışarıdaki sıcaklık soğuk olduğunda ısı enerjisini mülke geri yansıtır. Faydaları arasında;

Maliyet; Konut iyileştirme düşünüldüğünde açık ve yüksek rütbeli bir belirleyici faktör, yatırımın geri dönüşüne karşı harcama maliyetidir. UPVC, kereste gibi malzemelere kıyasla nispeten düşüktür. Maliyet etkinliği, diğer faktörlerle birleştirildiğinde popülaritesini artırır.

Dayanıklılık; karmaşık kimyasal bileşimi, sert ve esnek olmasını sağlar. UPVC çift camlı pencereler ve kapılar genellikle profesyonel kurulum şirketleri tarafından garantilerle tedarik edilir. Bir kez kurulduktan sonra değiştirilmeleri gerekmeyecek ve bakım asgari düzeydedir. Malzeme doğası gereği güneşten kaynaklanan renk solmasını ve erken bozulmayı önler. Paslanmayacak, çürümeyecek veya pullanmayacaktır.

Çevresel fayda; Ürün uzun ömürlü olduğundan ve yedek ürünleri yapmak ve kurmak için daha az enerji ve diğer kaynaklar harcandığından, UPVC pencereler üretimde ve kullanımda enerji tasarrufu sağlar.

İzolasyon; UPVC çok yetkin bir izolatördür. Isı kaybını önler ve dolayısıyla kurulumdan hemen sonra mülkünüzdeki ısıtma faturalarını ve enerji maliyetlerini azaltır. Sıkışan hava tabakası dış seslerden izole etmeye hizmet ettiğinden ses kirliliği azaltılır.

Güvenlik; UPVC’nin bileşimi, sertliğinin hasar görmesi veya delinmesi son derece zor olduğu anlamına gelir. Sağlamdır ve herhangi bir ev veya iş sahibine, olası davetsiz misafirlere karşı başka bir koruma engeli olarak seçerken muazzam bir güven sunar.

Enerji açısından verimli bir pencere seçmek aynı zamanda ev faturalarını düşürmenin ve evde ısıyı korumanın uygun maliyetli bir yoludur.

İngiltere BFRC Şeması uyarınca, yeni pencereler AC’ye göre derecelendirilir (yeni buzdolapları, dondurucular, çamaşır makineleri vb. Üzerinde bulunan derecelendirmelere benzer)

Yüksek enerji oranlı bir pencerenin faydaları arasında daha düşük ısıtma maliyetleri, iyileştirilmiş ses yalıtımı, azaltılmış yoğuşma ve evde iyileştirilmiş enerji tasarrufu bulunur.

UPVC pencere ve kapıların montajı, sürekli gelişen ve güncellenen bina yönetmeliklerinin anlaşılmasını gerektiren bir ev geliştirme alanıdır. Profesyonel bir pencere tedarikçisi, eksiksiz bir enerji tasarruflu pencere ve kapı yelpazesi kurabilecek konumda olmalıdır ve mülkünüz için en uygun seçenekler hakkında tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

UPVC pencere ve kapılarınızı monte etmek için bir Şirket seçerken, bunların Fensa tescilli olması önemlidir; bu, bir Şirketin tüm bina yönetmeliklerine uyması ve geliştirilmiş termal performans standartlarına uymak için sigorta destekli bir garanti sunması konusunda gönül rahatlığı sağlar. Ek olarak, tüm kurulumlar, yakıt ve güç tasarrufu sağlayan Bina Yönetmeliklerinin L Belgesi’ne uygun olmalıdır.

Yukarıdaki faktörlerin her biri, evinizin UPVC çift camlı pencerelerini güncellemeyi düşünürken neden mükemmel ve temel maliyetli bir alternatif sunacağına dair net kanıtlar sağlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı