Peyzaj Dış Dekorasyon

Yüzme Havuzunuz Kaldırıldıktan Sonra Çimleriniz İçin Çevre Düzenleme İpuçları

Siz ve aileniz yüzme havuzunuzu büyüttüğünüzde veya artık kimse kullanmadığında, havuzun kaldırılması konusunda hiçbir endişeniz olmayacak. Bunları çıkarmak için farklı yöntemler vardır ve en uygun olanı seçerken bütçeniz ve çimlerinizin çıkarıldıktan sonra görünümü gibi farklı faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Havuzunuzu zaten kaldırdıysanız, bir sonraki endişeniz bu alanla ne yapacağınız olabilir. İyi haber şu ki, çimlerinizin güzelliğine ve işlevselliğine katkıda bulunmak için bu alanı geliştirmenin farklı yolları vardır.

Aşağıda, doldurulmuş veya kaldırılmış yüzme havuzunuzun çevre düzenlemesi için bazı ipuçları verilmiştir:

Çalılık adası. Bahçe kompostu veya iyi çürümüş gübre gibi 4 inçlik bir organik madde tabakasını bir bahçe çatalı kullanarak toprağa bir zamanlar havuzun bulunduğu alana yayın. Bu, bir çalılık ada yatağı için zengin toprak sağlayacaktır. Uzmanlara göre, genellikle birçok mevsim güneş ışığından ve sudan mahrum kalan alanlar, toprakta yaşayan organizmaları gelişmeye teşvik etmek için organik maddeye ihtiyaç duyar. Bu da toprağı açacak ve bitki kökleri için besin sağlayacaktır. Karıştır. Yüzme havuzları genellikle güneşli bir noktaya yerleştirilir, bu nedenle Rose Creek abelia gibi güneşte gelişen bitkiler bu bölgede en iyi şekilde büyür. Ayrıca, bitkilere yönelirken toprağa basmamak için bölgeye basamak taşları yerleştirin.

Çimlerinizde ek çim. Çayır otları ve kır çiçekleri, bir yüzme havuzunun düz ve pürüzsüz tabanından kalan gibi düşük besinli, kumlu topraklarda iyi büyür. Yeni bir çim alana başlamadan önce, yabani otların daha sonra onları çimlendirip sonra fideleri çıkararak ele geçirmesini önlediğinizden emin olun. Ekimden önce, yabani otların daha sonra filizlenmesini ve ardından fideleri çıkararak onları ele geçirmesini önlemeye yardımcı olun. Önümüzdeki iki hafta boyunca toprağı iyice sulayın ve göründükleri tüm yabani otları çıkarın. Harika sonuçlar elde etmek ve çeşitli sorunlardan kaçınmak için çayır otunu ve kır çiçeği tohumlarını yaymadan önce alanda yabani ot bulunmadığından emin olun.

Yeni bir zorlu alan. Son olarak, bir zamanlar havuzunuzun bulunduğu alan, sert peyzaj ve konteyner bitkileri alanı oluşturmak için harika bir yerdir. Genel olarak, bir yer üstü havuzu tipik olarak zemini sıkıştırır, kaldırıldıktan sonra bir çöküntü bırakır ve kaldırım taşları, tuğla ve döşeme taşları gibi sert peyzaj malzemeleri. Sert kaplanmış bir alana sahip olmak için, gerektiği kadar derin bir kum tabakası yayınlayın, böylece sert peyzaj malzemeleri çevredeki zeminle aynı seviyede durur. Kaldırım taşları veya diğer malzemeler arasındaki boşlukları doldurmak için kum kullanabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı